OBAVIJEST ZA UČENIKE PUTNIKE

Prema naputku MZOS-a obaviještavamo sve roditelje/skrbnike učenika putnika o postupku prikupljanja osobnih identifikacijskih brojeva (OIB-a) za izradu novog modela sufinanciranja i financiranja prijevoza učenika srednjih škola u šk. god. 2016./17.

Svi učenici su o postupku obaviješteni preko razrednika a ovdje donosimo još jednom ukratko detalje:

• učenici koji su u šk.g. 2015./16. ostvarili pravo na sufinancirani ili financirani prijevoz trebaju pomoću korisničkog imena i lozinke od Carneta (pomoću tzv. AAI korisničkog računa) unijeti OIB-e članova svog kućanstva
  • članovima kućanstva smatraju se osobe koje zajedno žive i podmiruju troškove života bez obzira na srodstvo (Zakon o socijalnoj skrbi, NN 157/13, 152/14 i 99/15). Učenik/ica se ubraja u ukupan broj članova kućanstva. Osobe koje ne žive na istoj adresi prebivališta kao učenik/ica ne računaju se u članove kućanstva.
  • adresa za unos podataka je: https://app.mzos.hr/sufinanciranjePrijevoza/
  • upute za pristup aplikaciji su na adresi: https://app.mzos.hr/sufinanciranjePrijevoza/Content/uputeUpute_prijevoz.pdf
  • nakon unosa OIB-a završnu ispunjenu elektroničku prijavu treba ispisati, potpisati roditelj/skrbnik te učenik/ica (pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću)
  • potpisanu prijavu treba donijeti u školu i predati razrednicima ili u tajništvo najkasnije do srijede, 8. lipnja 2016. jer će škola sve prijave zajedno dostaviti u županijski odjel za društvene djelatnosti (prema naputku našeg osnivača)
  • ukoliko nemate gdje ispisati prijavu donesite je na stiku ili pošaljite razrednicima mailom pa ćemo ih ispisati u školi
  • ako trebate pomoć pri unošenju podataka u sustav slobodno se obratite razrednicima, te ćemo cijeli postupak obaviti u školi

objavio: Romana Herout   datum: 3. 6. 2016.