NAŠI NASTAVNICI NA MEĐUNARODNIM STRUČNIM USAVRŠAVANJIMA

Naši profesori povijesti, Valerija Turk-Presečki i Vladimir Ivić sudjelovali su na sedmodnevnom seminaru u Izraelu, u centru Yad Vashem, u Jeruzalemu. To je glavni svjetski centar za proučavanje holokausta, gdje su u grupi s još 25 nastavnika a pod pokroviteljstvom MZOS-a učili o načinu kako učenike podučavati o stradanjima Židova.

Nakon toga profesorica Valerija Turk-Presečki dobila je i drugu stipendiju MZOS-a i AZOO-a te bila u Parizu, u Memorial de la Shoah, francuskoj ustanovi koja proučava holokaust. Seminaru je nazočilo samo 20 odabranih nastavnika iz Hrvatske, a održao se dijelom i u gradiću Drancy koji je bio tranzitni logor za Židove.

Naš profesor fizike, Josip Prević ovih je dana dobio poziv da kao jedan od 20 nastavnika iz Hrvatske ode na stručno usavršavanje u CERN, u Švicarsku. Nastavnici će aktivno raditi u laboratorijima a dobit će materijale na hrvatskom jeziku, koje će izraditi naši stručnjaci zaposleni u toj najvećem istraživačkom laboratoriju na svijetu ili europskom laboratoriju za fiziku čestica.

Ova stručna usavršavanja, na međunarodnoj razini, sigurno će doprinijeti podizanju kvalitete nastave te omogućiti našim nastavnicima da usavrše svoj rad te steknu dodatne kompetencije za što bolju izobrazbu naših učenika.

objavio: Romana Herout   datum: 9. 2. 2015.

« Ožujak 2024 »