PROJEKT "BUDI SVOJ"

26.ožujka 2015. u našoj školi održale su se radionice u sklopu projekta "Budi svoj" koji provodi Zavod za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije, Odjel za zaštitu mentalnog zdravlja i prevenciju ovisnosti, zajedno sa dvije partnerske udruge (Klub liječenih alkoholičara i Udruga mladih „Like“) i uz potporu Bjelovarsko-bilogorske županije i pokroviteljstvo Ministarstva zdravlja, Ministarstva socijalne politike i mladih i Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske.

Voditeljica projekta je Iva Manestar, dr. med., spec. psihijatrije, a s njom su bili i suradnici Renata Hunjadi Brzović, prof. psihologije, Željko Pavlović, predsjednik Udruge mladih "like" i Dražen Žagi, predsjednik Kluba liječenih alkoholičara Bjelovar.

Projekt predstavlja preventivni program usmjeren na sprečavanje nastanka različitih vrsta ovisnosti među mladima i smanjenje zdravstvenih i socijalnih rizika vezanih za ovisnost i ovisničko ponašanje.

Održane su radionice s učenicima prvih razreda u trajanju od dva školska sata a popodne predavanje i radionice s roditeljima učenika 1. razreda.

Zahvaljujemo se timu projekta "Budi svoj" na izvrsnim predavanjima i roditeljima na odličnom odazivu.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji a snimke razgovora možete poslušati na mrežnoj stranic Radio Daruvara: http://www.radio-daruvar.hr/budi-svoj-radionice-u-gimnaziji/

objavio: Romana Herout   datum: 27. 3. 2015.