TRIBINA O NOVINARSTVU

Što je to novinarstvo, kako postati i ostati novinar, kako se pišu radijske vijesti, reportaže, intervju, o svemu ovome su u našoj školi u petak, 28. veljače  na tribini o novinarstvu  govorili  Ivan Uldrijan, novinar Glasa Koncila i asistent na Hrvatskim studijima, Marina Barukčić, novinarka T-portala i Marko Stričević, slobodni novinar i dopisnik više informativnih kuća, nedavno izvještavao s OI iz Sočija.

Prisutnim maturantima i članovima školske novinarske skupine koji sudjeluju u radu Godišnjaka Gimnazije oni su na duhovit  način pričali  o svojim novinarskim iskustvima i odgovarali na pitanja.

U drugom dijelu tribine novinari i učenici razgovarali su o društveno humanističkim znanostima i o tome  kako pravilno odabrati studij.

Bila je to četvrta po redu   u nizu tribina i radionica o novinarstvu  u organizaciji uredništva Godišnjaka Gimnazije Daruvar namijenjenih mladim članovima školske novinarske grupe ali i maturantima uoči odabira budućeg fakulteta i zanimanja.

Cilj tribina i radionica je uputiti učenike u svijet novinarstva, educirati ih i potaknuti na daljnji rad.

Urednica Godišnjaka:

Ksenija Čubrilović

objavio: Romana Herout   datum: 6. 3. 2014.